Спортивне життя ЗОШ №2
       




П`ятниця, 29.03.2024, 09:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Форма входу

Категорії розділу
Мої статті [9]

Пошук

center
center
Головна » Статті » Мої статті

Батькам про збереження здоров'я молодших школярів

БАТЬКАМ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ

ЗДОРОВ'Я МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Зберегти здоров'я дітей допоможе здоровий спосіб життя,який,безперечно повинен формуватися у сім'ї. Звичайно, у зв'язку з соціально-економічною та екологічною скрутою у нашій державі, дотримування його не так вже й легко. Але ж здоров'я дітей-найголовніша цінність за будь-яких умов життя.

З чого ж потрібно починати? Звичайно з режиму дня. Він не може абсолютно збігатися з вашим режимом, але основні моменти нехай будуть спільними: це фізичні вправи, харчування, прогулянки, загартування, правила особистої гігієни.

Раціональний режим ми пропонуємо будувати на основі природних біологічних ритмів.Спинимось на основних компонентах, що складають раціональний режим дня. Дітям уранці потрібно вставати не пізніше 7.00 годині, а дорослим о 6.00.Чому саме у цей час? Виявляється, якщо прокинутись разом з природою, то відчуття бадьорості буде присутнім увесь день.

Наступний крок у режимі-ранкова гімнастика. Багато батьків недооцінюють цього важливого компонента в режимі дітей. Хоча очевидно,що порівняно з дитячим садком рухова активність молодших школярів значно скорочується. А фізіологічно дитина ще не готова до тривалого нерухомого положення тіла. У дітей 7-10 років м'язи спини та шиї розвинені слабо, тому їм просто важко утримувати голову. Наукові дослідження виявили також слабкість м'язів спини і живота учнів початкових класів. З огляду на це необхідно включати у комплекс ранкової гімнастики вправи, які б допомогли зміцнити м'язи шиї та спини, живота та кінцівок.

Як скласти комплекс ранкової гімнастики?

Необхідно, щоб у ньому були :

- ходьба /1хв./;

- потягування /8-12раз./;

- вправи для м'язів шиї /8-12раз./;

- вправи для рук та плечового поясу /8-12 раз./;

- вправи для тулуба /8-12раз./;

- вправи для м'язів живота /8-12 раз./;

- вправи для ніг /8-12 раз./;

- вправи силового характеру /4-6раз./;

- вправи на розслаблення / 1хв./;

- ходьба /1хв./.

Пропонуємо комплекс ранкової гімнастики, який буде корисний, як для школярів, так і для дорослих

1) Ходьба /30сек./;

2). Вихідне положення/далі В.П./- основна стійка/далі О.С./- руки зігнуті над головою схрестно, долоні на лопатках.

І.Руки догори,долоні уперед-голову підняти догори,подивитися на пальці;

2.В.П _/10-20раз./

3) В.П.-О.С.- руки на пояс;

1-голову нахилити вправо,вухо торкається плеча;

2-В.П

3-4-те ж само тільки у другу сторону. /10-20раз/.

4) В.П.- О.С. - руки в сторону,зігнуті під прямим кутом;

1 - ривок руками назад, одночасно ривок головою назад;

2-В.П. /10-20раз./.

5) В.П .-ОС.-руки вперед пальці в "замок";

1 - поворот тулуба вліво/голову тримати прямо/ так,щоб підбородок торкався

плеча;

2-В.П.

3-4-те ж саме тільки в другу сторону /10-20раз/.

 6). В.П.- те ж саме, як в попередній вправі;

1-поворот тулуба вліво,подивитися на праву п'ятку; 2-В.П.

3-4- те ж саме, тільки в другу сторону.

7). В.П. О.С .- руки на пояс;

1-нахил тулуба, руками торкнутися до підлоги /бажано долонями/;

2-В.П. /10-20раз/.

 8). В.П. ОС.

1-охопити руками коліно та притягнути до грудей;

2- В.П;

3-4- те ж саме, тільки друге коліно /10-20раз/.

9). В.П. О.С.

] - упор присівши;

2-перебираючи руками уперед-упор лежачи; 3-упор присівши;

         4-поштовхом ніг назад-упор лежачи; 5-упор присівши; 6-В.П.

10). Стрибки:

- на лівій;

- на правій;

- на двох /по10раз./

11). Ходьба на місці /1хв./

 Після ранкової гімнастики-ранковий туалет. Простежте і привчить дітей вранці обов'язково чистити зуби та вмиватися прохолодною водою. Дуже гарною звичкою є звичка приймати душ-спочатку теплий, а потім /з метою загартування/ завершити прохолодним обливанням, поступово знижуючи температуру води. Після чого швидко розтерти тіло рушником. Ця процедура посилить кровопостачання, збадьорить, створить добрий настрій, викличе апетит.

Наступний компонент - сніданок. Привчиться самі і обов'язково привчить дітей ситно снідати.

Сніданок з 7.00 до 9.00 години ранку дуже корисний для організму, тому що це час найвищої активності роботи шлунку. Необхідно привчити дитину вранці вживати 15-20% їжі добового раціону.

Після сніданку діти йдуть до школи. Якщо вона знаходиться недалеко, привчить учнів добиратися до неї пішки. По-перше, це корисно як прогулянка на свіжому повітрі; по-друге – збільшить об'єм добової рухової активності і допоможе витримати тривалу нерухомість під час уроків.

Раніше в кожній школі після другого уроку давали другий сніданок. Нажаль, через економічну скруту в нашій державі, ця традиція порушена.  А учням він вкрай необхідний, тому що з 9.00 до 11.00 години ранку активно працює підшлункова залоза, яка регулює рівень цукру в крові, і якщо не вгамувати голод, то знижується розумова працездатність. За другим сніданком бажано прийняти 20-25% їжі добового раціону. Після такого підкріплення діти будуть жвавими, бадьорими, їх розумове сприйняття значно поліпшиться.

Після обіду дітям необхідний активний відпочинок на свіжому повітрі. Простежте, щоб дитина більше рухалась, Але потрібно мати на увазі, що як недостача, так і надлишок рухової активності негативно виливають на організм дитини. Пам'ятайте, потреба в рухах підвладна коливанням протягом року: восени і особливо взимку вона знижується, а восени і надто влітку значно підвищується. Активно відпочивши, дитина знову готова до навчання.

Вкрай необхідно батькам звернути увагу на стан нервової системи дитини, щоб не допустити нервових зривів, дитячих неврозів. Якщо дитина перевтомлюється/головна біль, слабкість, нервове напруження, зайве хвилювання та інші підозрілі симптоми/, варто перевести дитину з гімназії до звичайної школи. Тобто, шановні батьки, що для вас важливіше, здоров' я дитини і спокій у вашій оселі, чи за будь-яку ціну дати дитині найкращу освіту. Ми не говоримо, що кожна дитина від природи наділена різними можливостями, різною нервовою системою і не потрібно доводити її до хворобливого стану, аби досягти бажаних результатів. Іноді діти не виправдовують сподівання батьків і з цим потрібно змиритися і прийняти дитину такою, яка вона є, а свої плани можна змінити. Дитина не буває не талановитою, є багато різних галузей, де вона зможе себе виявити, потрібно тільки, щоб вона відчула вашу любов, допомогу і розуміння.

Після виконання домашнього завдання гуманітарного характеру і невеличкого відпочинку, можна приступити до виконання домашнього завдання з фізичної культури.

Після багаторічних пошуків ми розробили систему найпростіших фізичних вправ,які можна виконувати в домашніх умовах. Ось ці вправи:

Для учнів 1-4 класів

     для хлопців

1 Підтягування на високій перекладині у висі /тут необхідно в дверному пройомі

вмонтувати просту перекладину/.

2.Комплексно-силова вправа / 30сек. К-сть раз./

 Вихідне положення-лежачи на спині, руки на пояс,ноги прямі закріплені.

Піднімаючи тулуб-руками торкнутися до пальців ніг-15сек. Потім повернутись в упор лежачи спереду-згинання та розгинання рук-15сек.

3.Стрибки через скакалку на двох ногах /30сек. к-сть раз./

для дівчаток

1. Згинання та розгинання рук в упорі лежачи.

Під час виконання цієї вправи – руки повинні бути на ширині плечей, пальцями уперед. Тулуб прямий Згинаючи руки, потрібно торкнутися грудьми підлоги, а потім руки повністю випрямити.

2. Піднімання тулуба.                  

Вихідне положення-сидячи, ноги закріплені та зігнуті під прямим кутом, руки зігнуті, долоні на плечах, лікті притиснуті до грудей. Лягти на спину, так щоб лопатки торкались   підлоги, а потім піднятися, щоб лікті торкнулись колін і т.д. /30 сек./

3.Стрибки через скакалку на двох ногах. /30 сек./

 Як бачите, вправи дуже прості, але їх треба виконувати кожного дня.

Після відпочинку необхідно вечеряти. Запам'ятайте, що приймати їжу після 19.00 години небажано. Вечеря повинна бути легкою і становити 10-15% добової норми.

О 20.00 годині-підготовка до наступного дня. Привчайте дітей готуватися до нього звечора, тобто нехай дитина перевірить V складе у портфель усі потрібні речі,підготує форму, приведе у порядок взуття /щоб воно було чисте і сухе/.

О 20.30 час вечірнього туалету, але спочатку треба розстелити постіль і відчинити квартирку. Перед сном кімнату треба провітрювати. Якщо у кімнаті прохолодно, дитина швидко засинає і сон її глибокий, а працездатність наступного дня вища і самопочуття значно бодріше.

Не всі батьки вимагають від дітей виконання елементарних гігієнічних процедур. Необхідно привчити дітей увечері чистити зуби, обливати тіло під душем . Щоденне миття ніг перед сном прохолодною водою благотворно вплутає на нервову систему, загартовує, сприяє швидкому засинанню.

21.00-час сну. Чому саме сон з 21.00? Спостереження вчених довели, що сама природа у вечірні години доби заспокоюється, що благотворно впливає на процес засинання і дозволяє ритмам тіла сповільнюватись природним чином, забезпечуючи більш глибокий, освіжаючий сон, дає організму час для відновлення тканин, яке відбувається в основному вночі.

Важливо дотримуватися вікових нормативів сну. Для дітей 7-10 років він відповідає 10-11 годинам нічного сну. Необхідна організму тривалість сну надзвичайно індивідуальна.

Шановні батьки! Ми представили вам раціональний режим дня для вашої дитини з метою збереження здоров'я. Але хотілося б зауважити що він може бути і вашим, бо біологічні ритми, які відбуваються в організмі людини і в природі, досить постійні.

Якщо жити у згоді з природою, тобто коли індивідуальні біологічні ритми людини будуть гармоніювати з природними ритмами, то організм як біологічна система що сама налагоджується, прямує до самовдосконалення, а тому і до самооздоровлення, не потребує стороннього втручання. Таким чином, ви за допо­могою цієї методики зможете зберегти здоров'я дітей, запобігти появі багатьох хвороб і навіть вилікувати деякі з них без втручання лікарів.

Бажаємо успіхів і здоров'я.

Категорія: Мої статті | Додав: svetabalabanova (30.10.2010)
Переглядів: 620 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Електронні книжки

Вільнянські новини
 Вольнянск - все новости Вольнянского района

Наше опитування
Чому ви пропускаєте уроки фізичної культури?
Всього відповідей: 25

Міні-чат

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz